Silná káva oddaluje nástup parasympatického systému a tím zabraňuje nástupu RIM fáze spánku. Laicky řečeno: „Dokáže nás udržet vzhůru“. To už je samo o sobě nezdravé a přidá-li se vliv na krevní tlak a potažmo srdeční tep. Kafe je nezdravé a vysoké denní dávky dokáží vytvořit kvalitní základ pro vznik pozdějších zdravotních problémů.  Srdeční infarkt, mrtvice. Následná rehabilitace následků způsobených v nervové soustavě může zabrat i roky a nemusí mít jasný výsledek. Kafe je jednoznačně škodlivé a zabraňuje nám v klidu prospat celý dlouhý život. Nebýt kávy, mohli bychom v klidu usnout o polední pauze v práci. Zalomili bychom hned na konci šichty v půl čtvrté, a kdo ví, kolik z nás by dojelo domů a nebudil nás řidič na konečné. Bylo by to báječné. Pro velkoměsta by nebyl charakteristický hluk aut a taxíků, ale synchronizované pochrupování, vrnění a chrápání. Kolem jedné skupinové převalování, protažení a pak zase pochrupování, vrnění a chrápání.

Díky kávě ale toto možné není. Oddaluje naše spaní a my raději vypisujeme dlouhé tabulky a databáze na podnikových počítačích, jen abychom zahnali tu nudu z nespaní. Místo toho, aby člověk v klidu spal tak přežije celou pracovní dobu a ještě dojede domů. Stále dokola každý den, alespoň, že na konci měsíce dostane za tu námahu plat. Zdálo by se, že kafe žene ekonomiku a zaručuje rozvoj. Ten je ale možný jak všichni víme díky jinému černému zlatu.

Kafe nám pomohá, je sice škodlivé a zlé jak někteří říkají, ale určitě méně než práce. Sezení u počítače je dozajista kvalitnější pro tvorbu okrasného tukového prstence než trocha denní dávky logru.

Jestli musím svoje tělo ničit prací, a to očividně musím, tak proč si to trápení nezkrátit pitím silnýho kafe.  Když mi to pomůže trochu uspokojit pracovní požadavky, tak je to pro mě lék. Nu a medicínu chci tu nejlepší, takže když už to do sebe mám lít, tak ať je to alespoň DOBRÉ.

Leave a Reply