Archive for the ‘O kávě’ Category

Kafe je super věc, o tom Vás nebudu přesvědčovat. Ráno člověka nakopne a alespoň za celý den něco neudělá.

Ke kávě ale patří i styl. Už jsem se zmiňoval o Caffe Lamborghini. Mimochodem, ten šop co jsem avizoval je nyní jiný, ale o tom jindy.

Stylem, o kterém se chci bavit je způsob jak kávu pijeme. Většinou u stolu, na židly, v kavárně v křesílku, nebo z kelímku za pochodu, ale o tom se nemluví. Nejlepší je ale kávu pít s pořádné italské kožené sedačky.

Tonda si všiml, že už nepiju nejlevnější standard a rozhodl se mi udělat radost. Dostal jsem proto od něj jako dárek kvalitní kafe. Něco naznačoval, ale že dostanu tohle jsem nečekal. Plechovka Caffe Lamborghini mi fakt udělala radost. Už plechovka má styl a jestli tohle praží na 12cti válci Lamborghini Reventon, tak to bude síla. No naštěstí to takový trhač asfaltu není a dá se to pít. Tohle kafe je homologované, není to supersport do lemans, ale uhlazená lahůdka se stylem. Kafe jsem namlel v ruce. Když se takhle vyrábí auta, tak i já dám kafi, co potřebuje. Tonda říkal, že to italové dělají jen v pressovačích a že jsem barbar, ale doma namletému a v jezvě připravenému kafi se nic nevyrovná. Musím říct, že 250 gramů jsem vypil do deseti dnů a udělal si lehký návyk. 30% dobře vybrané robusty udělá své a tahle káva umí probudit.

Chodit na tohle kafe jenom do kavárny není ale to pravé. Začal jsem hledat na netu a naštěstí sehnat jej není až takový problém. Našel jsem eshop, kde jej prodávají za rozumnou cenu. Ostatně přesvědčte se sami.

Link je tady: http://www.lamborghinicaffe.cz

Tohle kafe není nejlevnější, ale za tu cenu rozhodně stojí. Na nějakou dobu je to můj favorit a doufám, že se mi jen tak nepřepije. Plechovka sice nestartuje, ale minimálně vzbudí rozruch mezi kamarády.

Jednoznačně doporučuji minimálně vyzkoušet.

Silná káva oddaluje nástup parasympatického systému a tím zabraňuje nástupu RIM fáze spánku. Laicky řečeno: „Dokáže nás udržet vzhůru“. To už je samo o sobě nezdravé a přidá-li se vliv na krevní tlak a potažmo srdeční tep. Kafe je nezdravé a vysoké denní dávky dokáží vytvořit kvalitní základ pro vznik pozdějších zdravotních problémů.  Srdeční infarkt, mrtvice. Následná rehabilitace následků způsobených v nervové soustavě může zabrat i roky a nemusí mít jasný výsledek. Kafe je jednoznačně škodlivé a zabraňuje nám v klidu prospat celý dlouhý život. Nebýt kávy, mohli bychom v klidu usnout o polední pauze v práci. Zalomili bychom hned na konci šichty v půl čtvrté, a kdo ví, kolik z nás by dojelo domů a nebudil nás řidič na konečné. Bylo by to báječné. Pro velkoměsta by nebyl charakteristický hluk aut a taxíků, ale synchronizované pochrupování, vrnění a chrápání. Kolem jedné skupinové převalování, protažení a pak zase pochrupování, vrnění a chrápání.

Díky kávě ale toto možné není. Oddaluje naše spaní a my raději vypisujeme dlouhé tabulky a databáze na podnikových počítačích, jen abychom zahnali tu nudu z nespaní. Místo toho, aby člověk v klidu spal tak přežije celou pracovní dobu a ještě dojede domů. Stále dokola každý den, alespoň, že na konci měsíce dostane za tu námahu plat. Zdálo by se, že kafe žene ekonomiku a zaručuje rozvoj. Ten je ale možný jak všichni víme díky jinému černému zlatu.

Kafe nám pomohá, je sice škodlivé a zlé jak někteří říkají, ale určitě méně než práce. Sezení u počítače je dozajista kvalitnější pro tvorbu okrasného tukového prstence než trocha denní dávky logru.

Jestli musím svoje tělo ničit prací, a to očividně musím, tak proč si to trápení nezkrátit pitím silnýho kafe.  Když mi to pomůže trochu uspokojit pracovní požadavky, tak je to pro mě lék. Nu a medicínu chci tu nejlepší, takže když už to do sebe mám lít, tak ať je to alespoň DOBRÉ.

Tak jsem rozhodl, že taky založím blog.

Dlouho jsem o tom mluvil a pořád to všem předtřásal a stále nic. No je po Novém roce a já se rozhodl, že to začnu. Koupil jsem doménu, stáhl wordpress, tady patří velký dík Kájovi, bez něj bych to na server asi nedostal, trochu to promyslel  a začal psát.

No a o čem budu psát? O kávě, svojí nově nalezené milence.